• top_small9.png
  • top_small6.png
  • top_small5.png
  • top_small3.png
  • top_small2.png
  • top_small8.png
  • top_small4.png
  • top_small1.png
  • top_small7.png
Smaller Default Larger

Aktualności z terenu gminy

W kolejnym swoim międzynarodowym starcie Dominika Podhajecka osiągnęła ponownie ćwierćfinał singla, tym razem w Tennis Europe U14 II-ej kategorii we Wrocławiu.
W zawodach gry pojedynczej rozgrywanych na kortach Olimpijski Club Tennis and Sports, ze względu na rozstawienie tenisistka GKT Smecz Górzyca miała wolną pierwszą rundę i czekała na rozstrzygnięcie meczu Vendula Valdmannova (CZE) - Maja Nieradzik (POL). Lepsza okazała się reprezentantka naszych południowych sąsiadów (6:4, 6:1). Dominika po dobrym meczu pokonała Czeszkę 6:3, 6:4, a wynik mógł być jeszcze bardziej okazały gdyby lubuszanka wykorzystała pierwsze piłki setowe przy stanie 5:1, a następnie 5:2.
W rywalizacji o półfinał Dominika musiała uznać wyższość (5:7, 1:6) rewelacyjnie serwującej reprezentantki Słowacji. Ema Mravcova rozstawiona w turnieju z nr 5 pewnie rozpoczęła to spotkanie i wyszła na prowadzenie 2:0. Dominika nie poddała się i nie tylko odrobiła straty, ale wyszła na prowadzenie 4:2, a nawet 5:3. Niestety naszej tenisistce nie udało się zamknąć pierwszego seta i to rywalka wyszła na prowadzenie 6:5. W niezwykle emocjonującej końcówce seta czternastolatka nie wykorzystała przewagi na tie break i to rywalka wygrała seta 7:5. W drugiej partii niestety widać było, że lubuszanka ma w głowie niewykorzystane przewagi, za bardzo się spina i rywalka przejęła kontrolę nad meczem ostatecznie zwyciężając w dwóch setach.
W grze podwójnej Dominice partnerowała Czeszka Karolina Heiderova. Dziewczyny w drugiej rundzie, a w swoim pierwszym meczu niespodziewanie przegrały z parą Oliwia Jędrzejak, Antonina Maćkowiak. Pierwszego seta zdecydowanie wygrały „nasze” zawodniczki 6:1 i wydawało się, że nie ma zagrożenia aby awansowały do kolejnej rundy. Niestety w drugim secie Dominika i Karolina choć prowadziły niemal we wszystkich gemach, to rywalki wygrywały gemy po złotych piłkach. Przy stanie 2:5 polsko-czeski duet zaczął odrabiać straty i wydawało się, że wszystko wraca na swoje tory, gdy dziewczyny zniwelowały wynik do 4:5 i miały 40:0, a więc 4 piłki na 5:5. Niestety to rywalki znowu wygrały złotą piłkę i jednocześnie seta (6:4), a potem super tiebreaka 10:6.
Przypominamy, że ze względu na ogromne koszty treningów i wyjazdów na zawody szukamy sponsorów i wsparcia dla rozwoju kariery utalentowanej lubuszanki. Dołącz do oficjalnych Partnerów GKT Smecz Górzyca oraz TEAMU Podhajecka. Oferujemy szereg możliwości reklamowych i marketingowych.

 

 

 

 

Obszar Górzyca
w dniach: 2020-10-02,
w godzinach: 2 paź 08:00 - 2 paź 11:00
W miejscowości Żabice ulice Kostrzyńska, Akacjowa i Lipowa
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Obszar Górzyca
w dniach: 2020-10-02,
w godzinach: 2 paź 08:00 - 2 paź 12:00
W miejscowości Górzyca ogródki działkowe przy ulicy Wolności.

18.09.2020r. w parku w Górzycy Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych zorganizowała Jesienną Akademię Owada. Pierwszego dnia zajęć odwiedziły nas 3 grupy szkolne ze Szkoły Podstawowej w Górzycy. Drugi dzień był dniem uczestnictwa dla osób chętnych. Bardzo nam miło, iż w sobotę, trzeciego dnia zajęć, zjawiło się dobrze ponad 20 osób. Nasza praca została doceniona i zajęcia tak przypadły dzieciom do gustu, iż wróciły następnego dnia z rodzeństwem i rodzicami :)
Dzieciaki miały frajdę z wyszukiwania i łapania owadów. Obserwacje przez lupę i binokular pozwoliły poznać misterną budowę tych małych istot. Uczestnicy otrzymali naszą książeczkę "Robal nieopodal" co pozwoli jeszcze lepiej poznać drobne DZIKIE życie spotykane na spacerach.
Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #FIO #DZIKIPARKing

 

W kolejnym międzynarodowym turnieju Tennis Europe, tym razem w starszej kategorii do lat 16-u Dominika Podhajecka osiągnęła kolejny singlowy ćwierćfinał.
W zawodach gry pojedynczej rozgrywanych na kortach KKS Olsza Kraków, ze względu na rozstawienie tenisistka GKT Smecz Górzyca miała wolną pierwszą rundę. W drugiej rundzie los w bardzo krótkim odstępie czasu kolejny raz wskazał za przeciwniczkę Hannę Koprowską i kolejny raz Dominika zwyciężyła w dwóch setach (6:2,6:4).
W walce o półfinał Dominika musiała uznać wyższość (4:6, 0:6) późniejszej finalistce imprezy, utytułowanej, 2 lata starszej Natalii Łężniak, która wcześniej wyeliminowała turniejową jedynkę.
Zawody singlowe wygrała Słowaczka Karolina Krajmer.
W grze podwójnej Dominice partnerowała Niemka Sonja Zhiyenbayeva. Dziewczyny w drugiej rundzie, a w swoim pierwszym meczu musiały uznać wyższość starszych koleżanek z Polski Sonii Pieczyńskiej i Poli Langiewicz. Mecz był niezwykle zacięty. Dominika i Sonja prowadziły 3:1 w pierwszym secie i miały kolejne piłki gemowe. Niestety doświadczone rywalki ciągle wychodziły z opresji, a następnie wygrywały tzw. złote piłki (decydujące punkty w systemie bez przewag), a w konsekwencji zapisały na swoje konto pierwszą partię 6:3. W drugiej odsłonie najpierw prowadziły rywalki, ale nasze dziewczyny wyszły pod koniec seta na prowadzenie (6:5), aby ostatecznie ulec po emocjonującym tie breaku (do 5) i w całym meczu 3:6, 6:7.
Górzycki Klub Tenisowy SMECZ otrzymał dofinansowanie na realizację zadania ”Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w turniejach Tennis Europe i ITF” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych, a tym samym dofinansowany został wyjazd Dominiki na turniej Tennis Europe KRAKOW CUP 2020 U16. Dziękujemy.
Przypominamy, że ze względu na ogromne koszty treningów i wyjazdów na zawody szukamy sponsorów i wsparcia dla rozwoju kariery utalentowanej lubuszanki. Dołącz do Teamu Dominiki Podhajeckiej. Oferujemy szereg możliwości reklamowych i marketingowych.

 


We wtorek 22 września przeprowadzono warsztaty edukacyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Kresowian w Czarnowie. Szkoła ta od wielu lat czynnie uczestniczy w akcji edukacyjno-konkursowej "Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole" organizowanej przez Celowy Związek Gmin CZG-12 w Długoszynie. Uczniowie zbierając baterie, makulaturę i butelki PET wielokrotnie przyczynili się do zdobycia przez szkołę najwyższych pozycji w zbiórce surowców wtórnych. W podziękowaniu za tę zbiórkę we wtorek 22 września od godz. 8.30 do godz.14.00 zorganizowane zostały na terenie Szkoły Podstawowej w Czarnowie warsztaty edukacyjne dla poszczególnych klas szkolnych, oddziału "0" i przedszkolnego. Wszystko oczywiście odbyło się w reżimie sanitarnym!
Podczas spotkania dzieci mogły dowiedzieć się o szkodliwości palenia odpadów w piecach domowych, poznać pojęcie recyklingu oraz przede wszystkim utrwalić zasady selektywnej zbiórki odpadów w gospodarstwach domowych :) Wiemy, że podczas spotkania nie rozwialiśmy wszystkich mitów na temat segregacji - dlatego zapraszamy do odwiedzin strony internetowej Celowego Związku Gmin CZ-12 (www.czg12.pl) oraz portalu społecznościowego CZG-12.
Eko - tydzień organizowany jest przez Celowy Związek Gmin CZG-12 oraz Fundację Ekologiczną ARKA.

 

 

Dnia 15.09.2020r. na Kompleksie Sportowo – Rehabilitacyjnym w Górzycy odbyły się zajęcia kulinarne „Wielkie grillowanie w plenerze”! Ten wspaniały czas spędziliśmy z seniorami z Domu Dziennego Pobytu oraz Klubem Seniora z Górzycy i seniorami z Dziennego Domu Senior + Słubice. Nasze spotkanie miało pokazać to, że grillowanie może być zdrowe i lekkie. Ruszt uginał się od ilości rozmaitych warzyw! Grillowane cukinie, bakłażany, pieczarki, kolby kukurydzy, sałatki, soki owocowo – warzywne jednym słowem pyszne samo zdrowie.

Wójt Gminy Górzyca informuje o rozpoczęciu prac w zakresie opracowania projektu budżetu Gminy Górzyca na 2021 rok. Tworząc budżet, będący planem finansowym funkcjonowania i rozwoju wspólnoty samorządowej, realizując jednocześnie zasadę jawności gospodarki finansowej gminy, Wójt Gminy Górzyca zwraca się z prośbą o przekazywanie wskazówek i wniosków dotyczących uwzględnienia poszczególnych zadań przy tworzeniu projektu budżetu. Wnioski w formie pisemnej należy składać w terminie do 15 października 2020 r. drogą pocztową na adres: Urząd Gminy w Górzycy, ul. 1 Maja 1, 69-113 Górzyca, osobiście lub na adres e-mail .