• top_small9.png
  • top_small3.png
  • top_small4.png
  • top_small5.png
  • top_small1.png
  • top_small2.png
  • top_small7.png
  • top_small8.png
  • top_small6.png
Smaller Default Larger

Aktualności z terenu gminy

Drodzy czytelnicy. 
Zapraszamy do biblioteki gdzie czekają na czytelników młodszych i starszych  nowości książkowe w klimacie świątecznym.
Wszystkie zostały oprószone magią świątecznych dni, dużą dawką miłości i chwil, które zmienią nas na zawsze. Niech ten cudowny czas będzie 
z Wami jak najdłużej. :)
 

5 i 7 grudnia 2018r. zawitały w Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy . Pierwszy dzień tradycyjnie należał do najmłodszym uczestników festiwalu czyli kategorii I-przedszkola i zerówki oraz II- uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Górzyca Pan Robert Stolarski. Występy małych aniołków poprzedziło wręczenie nagród za prace plastyczne i techniczne, których na tegoroczny festiwal wpłynęło łącznie ok 300. Niebywałą atrakcją dla dzieci był muzyczny program świąteczny o przesłaniu anielskim przygotowany specjalnie z okazji Festiwalu Aniołów, po którym wręczono nagrody za wykonane piosenki i scenki o tematyce anielskiej. Nie był to koniec atrakcji dla naszych milusińskich tego dnia. O godz. 17.00 rozpoczęło się „Spotkanie z Mikołajem” i „Zimowy koncert stwora Głodomora”, podczas którego Głodomory wraz z dziećmi wyruszyły w podróż, aby dowiedzieć się skąd bierze się zima, jak się powinno zdrowo spędzać święta oraz gdzie podział się Święty Mikołaj. Pośród znanych i lubianych postaci, pojawili się między innymi nowi bohaterowie z Krainy Lodu, inspirowani bałwankiem Olafem czy Księżniczką Elzą, zabawne leśne skrzaty, a także sama Pani Zima oraz długo wyczekiwany Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom prezenty.
Drugi dzień festiwalu to anielskie zmagania w kategoriach III– uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej, IV– uczniowie klas 7-8 szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalna i ze szkół średnich oraz V– dorośli. Na scenie obejrzeliśmy łącznie 17 solistów i 7 zespołów.
Po raz piąty wręczono nagrodę dla "Lokalnego Anioła". Celem konkursu, który towarzyszy festiwalowi jest promowanie osób realizujących działania prospołeczne na rzecz środowiska lokalnego, wyróżniających się aktywnością i podejmowaniem inicjatyw o charakterze społecznym i obywatelskim. Do tegorocznej edycji zgłoszono dwie kandydatury: ks. Czesława Grzelaka proboszcza Parafii pw. Matki Łaski Bożej w Górzycy i pani Marii Palmowskiej emerytki z Radówka, Radnej Gminy Górzyca ubiegłej i obecnej kadencji.
Głosować można było poprzez portal społecznościowy facebook, wysyłając maila lub osobiście oddając głos za pomocą karty do głosowania. W głosowaniu udział wzięło 190 osób. Tytuł „Lokalnego Anioła” decyzją głosujących zdobywając 136 głosów otrzymał ks. Czesław Grzelak proboszcz Parafii pw. Matki Łaski Bożej w Górzycy.
Wśród głosujących zostały wylosowane 3 osoby , które otrzymały upominki-niespodzianki.
Wielką atrakcją drugiego dnia festiwalu był fantastyczny 30 minutowy pokaz taneczny, przeplatany zapowiedziami w wykonaniu członków Spółdzielni Socjalnej Żywioły i Studia Tańca Bohema ze Słubic pod kierownictwem Pana Henryka Lecheta. Tancerze zaprezentowali tańce towarzyskie : standardowe i latynoamerykańskie oraz duety nowoczesne.
Podczas festiwalu tradycyjnie można było obejrzeć nagrodzone prace plastyczne i techniczne we wszystkich kategoriach, napić się aromatycznej kawy i herbaty, zjeść lukrowane ciasteczko, słodką watę cukrową w „Cafe aniołek” lub posilić się pierożkami, bigosem i ciepłą zupą pomidorową w „Anielskiej kuchni”.
Dwunastą edycję festiwalu patronatem honorowym objął Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak i Wójt Gminy Górzyca Robert Stolarski.
Patronat medialny nad festiwalem sprawowali: TVP 3 Gorzów Wlkp., Gazeta Lubuska, słubicki portal informacyjny Słubice24.pl, telewizja HTS Słubice oraz miesięcznik regionalny Pogranicze Lubuskie.

Naszą imprezę udało się zrealizować między innymi dzięki anielskim sercom naszych sponsorów. Z tego miejsca kierujemy podziękowania:
Dla Pana Roberta Stolarskiego- Wójta Gminy Górzyca
Dla Pana – Leszka Bajona- Starosty Powiatu Słubickiego
Dla Pani Edyty Staniszewskiej – dyrektora Oddziału GBS w Barlinku
Dla Pana Bartłomieja Kaszkowiaka – Piekarnia „BARTEK” w Górzycy
Dla Pani Joanny Maczulis- Prezes Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia „Humanitas”
Dla Pani Ireny Ambroziak- Sołtys wsi Górzyca wraz z Radą Sołecką
Dla Pana Bogusława Pietrowa- RSP Golice
Dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach
Dla Delikatesów Centrum w Górzycy
Dla Pani Danuty Wróbel i Pani Elżbiety Kołodziej

 

Uprzejmie informuję się, że 13 grudnia 2018 w godzinach 12.00 - 12.30 na obszarze gminy Górzyca, przeprowadzona zostanie próba syren alarmowych. Nadany zostanie sygnał akustyczny: ogłoszenie alarmu ( modulowany dźwiek syreny trwajacy 3 minuty), odwołanie alarmu ( ciagły dźwiek syreny trwajacy 3 minuty). Powodem jest koniecznośc sprawdzenia systemu i stanu technicznego urządzeń. 

{gallery}wosp2019{/galley}

Tenisistka GKT Smecz Górzyca Dominika Podhajecka została zgłoszona na Sportowca Juniora Roku w plebiscycie Gazety Lubuskiej!
Wszystkich kibiców i sympatyków utalentowanej tenisistki zachęcamy gorąco do głosowania. 
Głos(y) na Dominikę można oddać wysyłając SMS-a(y) na numer 72355 o treści ZSD.37 (koszt 2,46 z VAT).
Na co dzień Dominika sama walczy na korcie, tym razem to Państwo możecie przyczynić się do jej sukcesu. Głosujmy!
 
Poniżej przedstawiamy dokonania Dominiki Podhajeckiej.
Dominika jest czołową tenisistka Polski, która od 2017 r. jest powoływana regularnie do kadry Polski Skrzatek U12! 
Nasza reprezentantka to przede wszystkim wicemistrzyni Polski Skrzatek 
w Drużynie (wrzesień 2018 - Gdańsk do lat 12), brązowa medalistka Mistrzostw Polski Skrzatek w grze podwójnej (czerwiec 2018 - Kołobrzeg) oraz 4-krotna wicemistrzyni Polski Krasnalek z Puszczykowa i Piotrkowa Trybunalskiego (2 medale w singlu i 2 medale w deblu - 2016 r.).
Dominika od lata 2018 z powodzeniem reprezentuje Polskę na turniejach europejskich Tennis Europe - w Gdańsku (sierpień 2018), w grze pojedynczej zajęła fantastyczne miejsce 5-8 ulegając jedynie zwyciężczyni zawodów (jednej z najlepszych zawodniczek w Europie).
Dominika to zwyciężczyni turniejów SCHWAPP TENNIS SERIES 2018 do lat 16-tu w Fürstenwalde oraz LTTC Rot Weiss Kids CUP w Berlinie do lat 12-u zawodów Niemieckiego Związku Tenisowego (Deutscher Tennis Bund - DTB).
Dominika w roku 2018 wygrywała i stawała wielokrotnie na podium Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych w singlu i deblu (Puszczykowo - 1 miejsce, Smolec - 2 m., Poznań - 3 m., Szczecin - 3 m., Bielsko Biała - 3 m., a także Górzyca i Szczawo Zdrój/Wałbrzych - 2 razy 2 miejsce ze starszymi koleżankami - w singlu oraz kilka medali, w tym I miejsce i tytuł w deblu - Smolec). 
Popularna „Dominatorka” była oczywiście najwyżej sklasyfikowaną tenisistką województwa lubuskiego na listach Polskiego Związku Tenisowego (PZT - biorąc pod uwagę wszystkie kategorie wiekowe oraz chłopców).
Dominika jest aktualną mistrzynią województwa do lat 12 (kolejny raz) oraz 
14 lat (!) w grze indywidualnej oraz mistrzynią województwa w grze podwójnej do lat 12 (wcześniej również jako 11-latka ze starszym rocznikiem)!
Lubuszanka ma za sobą również udany debiut w lidze niemieckiej w barwach drużyny z Frankfurtu N/O, gdzie w rywalizacji z …chłopcami z Berlina wygrała obydwa swoje mecze przyczyniając się do zwycięstwa „chłopców” z Frankfurtu nad berlińczykami 4:2. 
 
Wcześniejsza kariera
Młodziutka tenisistka trenująca w Górzycy to również zwyciężczyni wielu elitarnych turniejów na terenie całej Polski w kategorii Tenis10, m.in. w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Puszczykowie, czy  Zielonej Górze. Często wygrywała w rywalizacji w turniejach łączonych z chłopcami lub była najlepsza z dziewcząt (m.in. w Chodzieży i w Poznaniu o Rakietę Karoliny Woźniackiej, czy w Szczecinie). 
W swoim pierwszym występie za granicą (Wusterhausen - Niemcy) bezapelacyjnie wygrała w swojej kategorii wiekowej turniej talentów - 7 TALENTINO DOSE HALLEN CUP. Dominika wygrała również Otwarte Mistrzostwa Zielonej Góry, a także prestiżowy, silnie obsadzony turniej KID’S CUP o Puchar Prezydenta Miasta Katowice, imprezę towarzyszącą turniejowi WTA BNP Paribas Katowice Open z udziałem Agnieszki Radwańskiej.
Dominika została ponadto wicemistrzynią elitarnego turnieju Algida CUP 2014 (Park Tenisowy Olimpia w Poznaniu), rozgrywając decydujące spotkanie na korcie centralnym, bezpośrednio przed finałem zawodowców. Lubuszanka zajęła również drugie miejsce w turnieju "Masters Regionalny" (CT Arena Poznań) z cyklu KIA CUP 
o Rakietę Karoliny Woźnickiej "Road to Australia" i jako jedna z 4 dziewczynek 
w Polsce awansowała do finału krajowego (najlepsza 12-ka w kraju - łącznie chłopcy i dziewczynki)!  
 
 
Informujemy mieszkańców gminy Górzyca, którzy zostali już wcześniej objęci pomocą w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2018.  iż żywność  wydawana będzie w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Kostrzyńskiej 13a w Górzycy od dnia  28 listopada br. w godzinach 9.00-15.00 
 
Kryterium uprawniające do otrzymania pomocy wynosi odpowiednio:
•dla osoby samotnie gospodarującej  1.402,00zł.
•dla osoby w rodzinie  1.056,00zł.
 
Szczegółowe informacje oraz druki oświadczeń kwalifikujących do otrzymania pomocy można otrzymać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Górzycy lub u sołtysa danej miejscowości. Proszę mieć ze sobą zaświadczenie o dochodach lub aktualny odcinek renty (emerytury) celem uzupełnienia oświadczenia o sytuacji osoby bądź rodziny.
 
Uwaga!
Nie dysponujemy kartonami dlatego prosimy zaopatrzyć się w odpowiednie opakowania.
Transport we własnym zakresie.
 
 
Tydzień po spektakularnym zwycięstwie w turnieju do lat 12 w Berlinie Dominika Podhajecka zadebiutowała i… wygrała w fantastycznym stylu SCHWAPP TENNIS SERIES 2018 - zawody Niemieckiego Związku Tenisowego (Deutscher Tennis Bund - DTB) do lat 16-tu (U16) w Fürstenwalde! Grupowy turniej klasyfikacyjny U16 zaliczany do rankingu DTB rozgrywany był na szybkiej hali tenisowej z nawierzchnią dywanową. W pierwszym swoim meczu Dominika potrzebowała trochę czasu aby przyzwyczaić się i dostosować swoją grę do „wymogów” nawierzchni oraz wysokiego poziomu gry przeciwniczki. Potem było już tylko lepiej. Lubuszanka zdominowała swoje rywalki, świetnie serwowała zdobywając bezpośrednio punkty, bądź stwarzała sobie przewagę sytuacyjną na korcie. Do tego była bardzo agresywna na returnie i dobrze poruszała się po korcie. Bardzo cieszy nie tylko wynik, ale i poziom gry, szczególnie w meczu z faworytką zawodów Stellą Herzberg, w którym dwunastolatka przegrywała już 0:3 w pierwszym secie. Dominika pokazała ponownie charakter, przejęła inicjatywę, grała co raz pewniej zdobywając po fantastycznych akcjach kolejne punkty i gemy (8 gemów z rzędu) wygrywając pewnie mecz bez straty seta (6:3, 6:3). Bilans Dominiki w turnieju SCHWAPP TENNIS SERIES 2018 (U16) przedstawia się następująco: Dominika Podhajecka - Laura-Sophie Sohn (Tennis-Club Hohenlockstedt) - 6:4, 6:0;            Dominika Podhajecka - Jana Brammer (SV Henstedt-Ulzburg) - 6:0, 6:0; Dominika Podhajecka - Sophia Arndt (TC Fürstenwalde 2013) walkower (zawodniczka po porażkach z rywalkami nie przystąpiła do meczu z Dominiką);            Dominika Podhajecka - Stella-Maya Herzberg (TC Schwarz-Gold Berlin) 6:3, 6:3. Po udanych startach za naszą zachodnią granicą przed Dominiką turnieje w kraju. Na początek Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetek (do lat 16) w Puszczykowie, w którym Dominika będzie prawdopodobnie najmłodszą zawodniczką. Kalendarz startów, szczególnie zagranicznych jest jeszcze otwarty i uzależniony od wsparcia sponsorów, których gorąco zachęcamy do współpracy.
 
 
 

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Wiecej informacji o plikach cookies i polityce prywatnosci.

  Akceptuje plik cookies na tej stronie.