I Drugie miejsce Dominiki w deblu w OTK U16 w Toruniu!
  • top_small5.png
  • top_small2.png
  • top_small8.png
  • top_small7.png
  • top_small4.png
  • top_small6.png
  • top_small3.png
  • top_small1.png
  • top_small9.png
Smaller Default Larger

Dominika Podhajecka rozkręca się po wymuszonej przerwie spowodowanej kontuzją lewego nadgarstka. Czternastolatka zajęła 2 miejsce w grze podwójnej w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetek (do lat 16-u) w Toruniu. Partnerką lubuszanki była Joanna Strzelecka (Toruńska Akademia Tenisowa).
W ćwierćfinale Dominika i Asia pokonały 6:2, 6:4 Inkę Wawrzkiewicz (Sopot Tenis Klub) i Nadię Affelt (Toruńska Akademia Tenisowa).
W półfinale na drodze naszych tenisistek stanęła para Oliwia Orlińska i Karolina Skowrońska (obie Krzycki Klub Tenisowy Wrocław) rozstawiona w zawodach z nr 1. Starsze wrocławianki lepiej weszły w mecz zaskakując swoje rywalki, za sprawą siły gry i potężnego serwisu Karoliny wygrywając pierwszego seta 7:5. Dominika i Asia opanowały jednak sytuację na korcie, co raz skuteczniej returnowały wygrywając pewnie drugiego seta 6:2. W super tie breaku od początku wysoko prowadziły młodsze tenisistki, jednak rywalki pod koniec partii wyrównały i Dominika i Asia wygrały ostatecznie mecz po grze na przewagi (5:7, 6:2, 12:10).

W finale nasza para przegrała 4:6, 0:6 z Marią Głowacką (TS IDEA SPORT Toruń) i Barbarą Straszewską (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters) rozstawionymi w zawodach z nr 2.
W grze pojedynczej ze względu na rozstawienie tenisistka GKT Smecz Górzyca miała wolną pierwszą rundę i czekała na rozstrzygnięcie meczu Zuzanna Kalisz-Fedoruk (Sopot Tenis Klub) - Alicja Tomczyk (Toruńska Akademia Tenisowa). Lepsza (6:1, 6:4) okazała się zawodniczka z Sopotu. Dominika pewnie pokonała swoją rywalkę 6:1, 6:0.
W ćwierćfinale Dominika po niezwykle zaciętym meczu przegrała z Barbarą Straszewską po dwóch pechowych tie breakach (6:7 [5:7] ,6:7 [7:9]). W decydujących momentach widać jeszcze było brak meczowego ogrania, pewności siebie i rywalizacji pod presją.
Górzycki Klub Tenisowy SMECZ otrzymał dofinansowanie na realizację zadania ”Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych, a tym samym dofinansowany został wyjazd Dominiki na OTK Toruń Kadetek (do lat 16-u). Dziękujemy.