I Integracyjne Spotkanie Kobiet 2015
  • top_small5.png
  • top_small1.png
  • top_small6.png
  • top_small7.png
  • top_small8.png
  • top_small4.png
  • top_small2.png
  • top_small3.png
  • top_small9.png
Smaller Default Larger

Ciekawe prelekcje okraszone niespodziankami z eterycznym koncertem kwartetu smyczkowego AQuartet  - tak w skrócie możemy podsumować kolejną edycję Integracyjnego Spotkania Kobiet, która odbyła się 8 marca w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Górzycy.Spotkanie  honorowym patronatem objął Starosta Słubicki Pan Piotr Łuczyński. Patronat medialny sprawowali natomiast HTS Słubice, Gazeta Lubuska oraz Pogranicze lubuskie. Swoją cegiełkę do pełnej realizacji naszych działań dołożyli także sponsorzy: Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie „Humanitas”, Starosta Powiatu Słubickiego, Wójt Gminy Górzyca, Pan Michał Kunt – radca prawny, Salon Kosmetyczny Klaudii Kozłowskiej oraz prywatny przedsiębiorca Pani Anna Kozłowska, którym z tego miejsca bardzo dziękujemy.

To właśnie dzięki nim nasze spotkania są coraz ciekawsze i przede wszystkim możliwe do zrealizowania. Ideą konwentu są cykliczne spotkania tematyczne skupiające kobiety otwarte, przedsiębiorcze i towarzyskie, które stawiają przede wszystkim na rozwój osobisty. Dzięki różnorodnej tematyce poruszanej na spotkaniach, zawsze można nauczyć się czegoś nowego, co służy ogólnie pojmowanemu rozwojowi osobistemu, zapoznać się z nowinkami kosmetycznymi czy obecnie panującymi trendami w modzie. Tak było i tym razem: zaserwowaliśmy Paniom coś dla zdrowia i urody, coś dla ducha i dla ucha, coś dla ciała oraz coś dla podniebienia. Zdajemy sobie sprawę z tego, że kobiety znajdują motywację i siłę do działania, kiedy są otoczone czułą opieką. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od tematu, który jest bliski każdej kobiecie i wzbudza wiele emocji - RAK SZYJKI MACICY. W świetle alarmujących statystyk, notujących niezmiennie od wielu lat blisko 3200 zachorowań i 1800 zgonów rocznie z powodu raka szyjki macicy, podejmowane dotychczas działania są nie¬wystarczające i należy je zintensyfikować. Z tej właśnie okazji Zielonogórski Kwiat Kobiecości został zaproszony celem przeprowadzenia prelekcji edukacyjnej. Panel „Piękna, bo zdrowa” mający na celu zbudowanie świadomości kobiet na temat chorób ginekologicznych i konieczności wykonywania regularnych badań poprowadziła Pani Donata Wojnicz – pełnomocnik  i koordynator Organizacji Kwiat Kobiecości  W trakcie spotkania można było także wykonać badania mammograficzne piersi w mammobusie NFZ Diagnostyk. Zdajemy sobie także sprawę, że życie nie zawsze i  nie dla każdego jest usłane różami. Bo życie to codzienne zmaganie się z przeciwnościami losu. Dzisiaj wszyscy mają problemy, bardzo różne i nie da się przejść obok nich obojętnie. Dobrze jest, kiedy obok mamy kochającą nas osobę, kiedy ciężar dnia codziennego dźwigamy oboje. Pewnie jest wtedy lżej. Niestety wiele kobiet jest zdana wyłącznie na siebie. Najczęstszym sposobem radzenia sobie  z problemami natury prawnej jest korzystanie z obsługi prawnej świadczonej przez daną kancelarię. Tymczasem zapotrzebowanie na pomoc prawną pro bono jest ogromne. Podczas spotkania panie miały możliwość skorzystania nieodpłatnie z porad prawnych za sprawą Pana Michała Kunta - radcy prawnego.

Kilka słów nt. odszkodowań po wypadkach, dochodzenia środków z rachunków OFE i subkont ZUS skierowała do pań Pani Grażyna Mirošević - kierownik regionalny. O tym jak jeść zdrowo i smacznie dbając o to by posiłki dostarczały wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz jak nie popełniać błędów w żywieniu opowiedział gość panelu Pani Marta Ciecierska-Koźlarek udowadniając, że zdrowe jedzenie jest kluczem do sukcesu. Wieczorną część spotkania zdominował kwartet smyczkowy „AQuartet” dzięki któremu mogliśmy wyruszyć w muzyczną podróż i rozsmakować się w prawdziwej sztuce, której tematem przewodnim była KOBIETA. Dopełnieniem prawdziwej uczty dla zmysłów był pokaz pary tanecznej z zespołu Bohema ze Słubic w wykonaniu Macieja i Klaudii. Podczas spotkania nie brakowało niespodzianek. Jedną z nich był okazjonalny tort ufundowany przez Starostę Słubickiego Pana Piotra Łuczyńskiego, którym obdzielono wszystkich zgromadzonych. Do innych zaliczyć należy niewątpliwie gościnny występ Pana Tadeusza Kramka, który zaprezentował swoje wiersze opiewające piękno kobiet. Wśród uczestniczek rozlosowano także pamiątkowe gadżety i upominki ufundowane przez organizatora oraz sponsorów. Spotkanie zwieńczono degustacją zdrowych, smacznych i przepięknie wyglądających przekąsek przygotowanych przez Poradnię Dietetyczną w Słubicach. Nie brakowało także niespodzianek. Jedną z nich był okazjonalny tort ufundowany przez Starostę Słubickiego Pana Piotra Łuczyńskiego, którym obdzielono wszystkich zgromadzonych. Wśród uczestniczek rozlosowano także pamiątkowe gadżety i prezenty ufundowane przez organizatora oraz sponsorów.

Anita Podgórska