I Festyn rodzinny w Zespole Szkół w Górzycy
  • top_small4.png
  • top_small1.png
  • top_small8.png
  • top_small7.png
  • top_small9.png
  • top_small2.png
  • top_small3.png
  • top_small6.png
  • top_small5.png
Smaller Default Larger

17 maja 2015 na boisku szkolnym  Zespołu Szkół w Górzycy odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Mama, Tata i Ja”.  Festyn jest cykliczną imprezą organizowaną przez rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.  Odbył się już po raz piaty.  Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali ciekawy program artystyczny. W większości były to wiersze i piosenki okolicznościowe związane tematycznie ze świętem mamy i taty. Oprócz montażu słowno-muzycznego goście obejrzeli przedstawienie, bajkę „Rumpelstilzchen” w wykonaniu uczniów klasy szóstej oraz pokazy taneczne.  Zabawę umilały również występy seniorów: zespołu muzycznego „Młodzi Duchem” oraz Górzyckiej Kapeli Ludowej.

 

Festyn miał na celu zachęcenie rodziców, dziadków i dzieci do wspólnego aktywnego spędzania czasu.  Dzieci mogły bawić się na dmuchanym zamku, uczestniczyć w konkurencjach sportowych oraz wykazać się talentami aktorskimi i muzycznymi podczas występów artystycznych. Chętni mogli zobaczyć z bliska wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Górzycy oraz skorzystać z krótkiej przejażdżki.  Dzieci zabawiała również maskotka Lupo dostarczona przez Powiatową Komendę Policji w Słubicach. Mieszkańcy chętnie korzystali ze specjałów przygotowanych przez rodziców. Zajadali się przygotowanym ciastem, pierogami, frytkami, kiełbaskami oraz hot dogami i goframi. Wśród licznych stoisk było również stoisko Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słubicach, przy którym mieszkańcy mogli zmierzyć ciśnienie, poziom cukru i zapoznać się z metodami zapobiegania rakowi piesi.  Wszyscy z niecierpliwością czekali na loterię fantową, losowanie nagród oraz licytację. Jedną z atrakcji licytacji była piłka Ekstraklasy, podpisana przez byłego ucznia naszej szkoły Kamila Sylwestrzaka, obecnie zawodnika Korony Kielce. Frekwencja jak co roku dopisała. Rodzice i dzieci poczuli się prawdziwymi gospodarzami szkoły. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Impreza nie doszłaby do skutku gdyby nie zaangażowanie rodziców, nauczycieli oraz pomoc licznych sponsorów. Pieniądze pozyskane z festynu zasilą konto Rady Rodziców i zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowo- rekreacyjnego. Wszystkim uczestnikom i darczyńcom  serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania w naszej szkole.                                                                                                                                   Wioletta Frącala