Smaller Default Larger

SKT Szczecin był organizatorem tenisowego Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego w kategorii Skrzatek (do lat 12). Kolejny świetny występ w zawodach Polskiego Związku Tenisowego zanotowały reprezentantki GKT Smecz Górzyca, siostry Wiktoria i Dominika Podhajeckie. Pechowe losowanie sprawiło, iż zarówno Wiktoria i Dominika w drabince singlowej na swojej drodze spotkały turniejową jedynkę Marię Szymańską - czołową tenisistkę Polski do lat 12, reprezentującą jeden z najlepszych klubów tenisowych w kraju Akademię Tenisową Promasters Szczecin. Pierwsza wyższość rywalki musiała uznać Dominika, która za swój występ w całym spotkaniu, rewelacyjne akcje, dramatyczne obrony z głębi kortu, kontry, szybkie ataki, czy próby przełamań uznanej rywalki przyjęła serię braw, gratulacji i słów podziwu. Doskonale zorientowani kibice mieli świadomość klasy i pozycji rankingowej zawodniczki ze Szczecina jak i wieku najmłodszej i najdrobniejszej w zawodach Dominiki. Wcześniej podopieczna trenera Daniela Podhajeckiego pokonała Julię Miklis reprezentantkę SKT Szczecin, gospodarza turnieju 6:1, 6:2. Dominika ostatecznie zajęła miejsce 5-8. Starsza siostra Wiktoria wyższość rywalki ze Szczecina uznać musiała w półfinale zawodów, wcześniej pokonała Julię Jędrzejko z SKT Szczecin (6:3, 6:3) oraz rozstawioną z nr 4 Zuzannę Sedzik również reprezentantkę gospodarza imprezy (6:1, 6:1) zajmując 3 miejsce w turnieju. W grze podwójnej siostry zagrały w parze docierając aż do finału zawodów, gdzie uległy duetowi Maria Szymańska (Akademia Tenisowa Promasters Szczecin) i Zofia Kromolicka (Akademia Tenisowa Angelique Kerber Puszczykowo) rozstawionej z nr 1 (indywidualnie odpowiednio nr 1 i nr 2 turnieju) 3:6, 0:6. W półfinale zawodów reprezentantki GKT Smecz Górzyca pokonały w dwóch setach parę Nel Karwacka i Zuzanna Sedzik (obie SKT Szczecin) rozstawione z nr 2 w stosunku 6:2, 6:0.