I Niezwyczajny mieszkaniec naszej gminy
  • top_small2.png
  • top_small4.png
  • top_small3.png
  • top_small6.png
  • top_small5.png
  • top_small7.png
  • top_small8.png
  • top_small1.png
  • top_small9.png
Smaller Default Larger

Miło nam poinformować, że mieszkaniec naszej gminy został wyróżniony w prestiżowym plebiscycie instruktorskim ZHP Niezwyczajni. Praca Pana Konrada Musielaka została zauważona na szczeblu krajowym przez władzę Związku Harcerstwa Polskiego. To właśnie ten mieszkaniec Czarnowa zajmujący się nauczaniem w szkole,  prowadzący szczep harcerski został nominowany do otrzymania tej nagrody. Jako jeden z trzydziestu instruktorów wyróżnił się swoją pracą na tle ponad 8 000 wychowawców harcerskich.  Niezwyczajni to plebiscyt, w którym doceniana jest praca instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego z całego Kraju. Już sama nominacja, jest czymś wyjątkowym dla osób zajmujących się wychowywaniem młodych.

Jako wolontariusze nie otrzymują zapłaty za poświęcony dzieciom i młodzieży czas, a to jest okazja do podziękowania za wyjątkowe osiągnięcia tych ludzi. Dlaczego właśnie ten instruktor jest niesamowity? Na stronie wydarzenia ( zhp.pl/niezwyczajni ) możemy przeczytać kilka słów na temat Pana Konrada: "Komendant Szczepu Sulima im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Czarnowie (woj. lubuskie, powiat słubicki, gmina Górzyca). W miejscowości, w której nie było harcerstwa, zainicjował działanie drużyny, która przerodziła się w prężnie działający szczep. Na początku były chęci, aby móc metodą harcerską pracować z młodzieżą. Efekty tej pracy były zdumiewające, gdyż rozwinęła się duża i silna drużyna. Do organizacji jej pracy druh Konrad zaangażował środowisko lokalne, które swoim wsparciem pomogło w umundurowaniu jednostki, szkoleniu kadry i w jej bieżącym działaniu. Po sukcesie w prowadzeniu drużyny postanowił dalej rozwijać swoje środowisko i stanął na czele szczepu. Na pochwałę zasługuje jego organizacja współpracy z samorządem i innymi partnerami zewnętrznymi. Poprzez swoje działanie zbudował bardzo pozytywny wizerunek harcerstwa w lokalnym środowisku i relacje z osobami, które cyklicznie wspierają działanie szczepu, który umożliwia rozwój młodym ludziom wkraczającym w dorosłość z zupełnie innym doświadczeniem i umiejętnościami."    Sprawa będzie miała swój finał na specjalnej gali, gdzie zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców. O wygranej decydują głosy kapituły oraz głosy oddane przez osoby prywatne. Możemy pomóc Panu Konradowi oddając na niego głos wchodząc na stronę zhp.pl/niezwyczajni. Należy pamiętać o potwierdzeniu swojego głosu w linku którzy przyjdzie na podanego maila. Gratulujemy nominacji i życzymy dalszych sukcesów.