I VI EDYCJA LUBUSKIEJ GIMNAZJALNEJ PLATFORMY WIEDZY – „PODRÓŻE PO LEKTURZE”
  • top_small2.png
  • top_small3.png
  • top_small5.png
  • top_small1.png
  • top_small9.png
  • top_small8.png
  • top_small7.png
  • top_small4.png
  • top_small6.png
Smaller Default Larger

5 marca 2016 r. w Zespole Szkół w Górzycy kolejny, szósty raz, odbył się tematyczny konkurs z języka polskiego: „Podróże po lekturze”. Patronat nad LGPW sprawuje Lubuski Kurator Oświaty oraz Wójt Gminy Górzyca. Cele nadrzędne, które przyświecają temu konkursowi to: rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, uwrażliwianie na piękno słowa pisanego oraz integracja młodzieży i opiekunów z sąsiadujących powiatów i gmin. Konkurs cieszy się dużą popularnością. W tym roku gośćmi byli uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum Publicznego w Ośnie Lubuskim, Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie, Publicznego Gimnazjum im. Adama Mickiewicza W Krzeszycach oraz Publicznego Gimnazjum w Górzycy.

Ponadto swoją obecnością zaszczyciły również: Sekretarz Gminy Górzyca Pani Maria Palichleb oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Ambroziak. Dyrektor Zespołu Szkół w Górzycy Pani Ewa Thiemann serdecznie powitała gości, następnie zabrała głos Pani Maria Palichleb, wyrażając uznanie dla uczniów za ich osobiste zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie się do konkursu. Po przywitaniu, uczniowie udali się do klas, aby rozwiązać test dotyczący podanych lektur.
     Konkurs przeprowadziła Komisja w składzie: Maria Syktus (przewodnicząca), Wioletta Frącala (sekretarz) oraz nauczycielki: Edyta Kozłowska, Joanna Michałowska, Kamila Kwiręg, Edyta Kosmalska. Po sprawdzeniu prac wyłoniono 3 laureatów:
1.    Julia Hytry – Publiczne Gimnazjum w Górzycy
2.    Kornelia Gałosz – Gimnazjum Publiczne w Ośnie Lubuskim
3.    Paweł Mielczarek – Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu

Oraz 5 finalistów:
1.    Wiktoria Zawadzka – Publiczne Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Krzeszycach
2.    Karolina Nadworska – Publiczne Gimnazjum w Górzycy
3.    Martyna Kosmala – Gimnazjum im. Jana Pawła w Sulęcinie
4.    Dawid Łukaszkiewicz – Gimnazjum im. Jana Pawła w Sulęcinie
5.    Gabriela Pawluk – Publiczne Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Krzeszycach

Drużynowo (według ilości zdobytych przez uczniów punktów) szkoły zajęły następujące miejsca:
1.    Publiczne Gimnazjum w Górzycy
2.    Gimnazjum Publiczne w Ośnie Lubuskim
3.    Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu
4.    Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie oraz Publiczne Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Krzeszycach
      Na zakończenie Dyrektor szkoły Pani Ewa Thiemann pogratulowała wszystkim uczestnikom, zwłaszcza laureatom i finalistom. Następnie wręczono nagrody książkowe, które ufundował Wójt Gminy Górzyca Pan Robert Stolarski. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i książkę , nauczyciele zaś odebrali z rąk Dyrektora podziękowania za przygotowanie uczniów do LGPW „Podróże po lekturze”, za pracę w Komisji Oceniającej oraz piękne  albumy przeznaczone dla poszczególnych szkół.
Konkurs, jak zwykle, przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie wraz z nauczycielami mogli swobodnie wymienić się doświadczeniami, wiedzą, podyskutować na temat zainteresowań czytelniczych oraz nawiązać nowe znajomości.