• top_small2.png
  • top_small9.png
  • top_small6.png
  • top_small3.png
  • top_small5.png
  • top_small4.png
  • top_small1.png
  • top_small8.png
  • top_small7.png
Smaller Default Larger

Jak co roku w drugą niedzielę stycznia całą Polskę i wszystkich Polaków na całym świecie ogarnia ,,serduszkowy szał”. W ten dzień wszyscy się jednoczymy i wspólnymi siłami realizujemy wyznaczony cel, a tegorocznym celem było wyrównywanie szans w leczeniu noworodków!
I tym razem nasz górzycki Sztab stanął na wysokości zadania i przyłączył się do organizacji 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W roli organizatora wystąpił tradycyjnie Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy, który przygotował dla mieszkańców naszej Gminy wiele atrakcji.
Dnia 14 stycznia 2018 r. o godz. 15.00 w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Górzycy rozpoczęliśmy wspólne orkiestrowe granie. Jako pierwszych na scenie gościliśmy najmłodszych artystów z Niepublicznego Przedszkola ,,Słoneczko” w Górzycy, swoim śpiewem bawili nas również przedszkolaki z Pracowni Edukacji Kulturalnej działającej przy GOK w Górzycy. Swój repertuar wokalno-recytatorski przygotowali także uczniowie klas 0-3 ze Szkoły Podstawowej w Górzycy. Śpiewy młodych artystów przeplatane były układami tanecznymi wykonywanymi przez dzieci i młodzież ze Szkoły Tańca ,,Quest” w Kostrzynie nad Odrą, którzy przygotowali na ten dzień kilka różnorodnych choreografii. Nie zabrakło również prawdziwej gwiazdy wieczoru, w roli której wystąpił ukraiński zespół ludowy z Tarnopola ,,Weseli Galicjanie”, który wystąpił w dwóch odsłonach klasycznej i ludowej. Muzykom towarzyszyła też para taneczna, która zaprezentowała m.in tango i tańce rodem z ukraińskich gór.
W czasie trwania programu artystycznego można było odwiedzić również stoiska gastronomiczne i informacyjne znajdujące się na holu Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich. Można było spróbować pysznych pierogów, słodkiej waty cukrowej, popcornu i ciepłych napojów na stoisku Gminnego Ośrodka Kultury. Natomiast Szkoła Podstawowa w Górzycy i Koło Gospodyń Wiejskich z Pamięcina raczyli nas pysznymi i kolorowymi słodkościami w postaci ciast, babeczek i ciasteczek. Swoje stoisko informacyjne przygotowali również NZOZ Medyk s.c. Państwo Małgorzata i Michał Przemyscy, na którym można było uzyskać wiele cennych porad zdrowotnych, zmierzyć sobie ciśnienie krwi oraz poziom cukru. Natomiast na stoisku przygotowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Słubicach można było dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej, pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu u palaczy oraz udzielany był na fantomach instruktaż samobadania piersi i jader. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli skorzystać z atrakcji znajdujących się przy stoisku firmy kosmetycznej AVON, gdzie sympatyczne Panie między udzielaniem porad kosmetycznych zaplatały dziewczynkom kolorowe warkoczyki i malowały dzieciom bajeczne buźki, natomiast inne dzieci mogły sprawdzić się w kreatywnych zabawach plastycznych przygotowanych na naszej ,,Wyspie malucha”.
Ogromną popularnością cieszyła się tradycyjna loteria fantowa ,,Serduszko”, gdzie każdy z ponad 500 losów wygrywał. Jednak punktem kulminacyjnym 26. Finału WOŚP były oczywiście licytacje, podczas których mieszkańcy naszej Gminy okazali swoje wielkie serca! Nasz sztab przygotował na ten cel wiele interesujących przedmiotów, voucherów…. Tłum zacięcie rywalizował o gadżety z logo WOŚP podarowane przez Sztab Jurka Owsiaka, wysoką cenę osiągnęły również piłka z autografami zawodników Wisły - Płock, voucher na rejs czarterowy statkiem po Odrze, voucher na sesję zdjęciową, bon upominkowy na usługi kosmetyczne, zabytkowy kask strażacki oraz ,,serduszkowy” tort z logo 26. Finału WOŚP. Publiczność chętnie licytowała również ręcznie robione artykuły dekoracyjne, poduszki, pościele podarowane przez lokalnych artystów. Dzięki otwartym sercom mieszkańców Gminy Górzyca za wszystkie zlicytowane przedmioty zebraliśmy blisko 4,8 tys. zł! Natomiast po podsumowaniu i zliczeniu wszystkich pieniędzy okazało się, że po raz kolejny pobiliśmy swój rekord i w tym roku zebraliśmy aż 17 545,95 zł i 22,92 euro! Na koniec orkiestrowego grania nie zabrakło symbolicznego światełka do nieba!.
Jesteśmy szczęśliwi i bardzo dumni, że po raz kolejny mogliśmy dorzucić swoją cegiełkę, by wesprzeć tą wspaniałą akcję i pomóc wyrównywać szanse w leczeniu noworodków. Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, którzy kwestowali w tym dniu i każdemu, kto nawet w najmniejszym stopniu przyczynił się do organizacji tegorocznego 26 Finału. Zachęcamy wszystkich do wspólnego grania za rok!

Sporządziła: Izabela Rodziewicz

 

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Wiecej informacji o plikach cookies i polityce prywatnosci.

  Akceptuje plik cookies na tej stronie.