• top_small5.png
  • top_small8.png
  • top_small6.png
  • top_small3.png
  • top_small2.png
  • top_small9.png
  • top_small1.png
  • top_small7.png
  • top_small4.png
Smaller Default Larger

W Centrum Tenisowym ANGIE w Puszczykowie rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatek (do lat 12). Wśród dziewcząt z całej Polski w grze pojedynczej najlepszą okazała się lubuszanka Dominika Podhajecka reprezentująca barwy GKT Smecz Górzyca!  W grze podwójnej Dominika wraz ze swoją partnerką wywalczyły 3 miejsce! W grze pojedynczej, ze względu na wysokie rozstawienie (nr 2) Dominika miała wolną pierwszą rundę. W drugiej na drodze naszej reprezentantki stanęła Aleksandra Frątczak (BAT Bydgoszcz). Przy stanie 5:2 dla zawodniczki GKT Smecz Górzyca w pierwszym secie rywalka poddała spotkanie zgłaszając kontuzję (później rozegrała jeszcze cały mecz deblowy).  W ćwierćfinale na lubuszankę czekała bardzo wysoka i silnie grająca Zosia Strzyżewska (SCT Pszczyna). Dominika pokonała swoją rywalkę w dwóch setach (6:4, 6:3). W półfinale zawodów na drodze naszej reprezentantki stanęła rewelacyjnie spisująca się w zawodach Barbara Straszewska (SAT Szczecin), rozstawiona w turnieju z nr 6. Podopieczna trenerów Daniela Podhajeckiego i Roberta Godlewskiego kolejny raz ograła swoją dobrą koleżankę ze Szczecina bez straty seta (6:1, 6:3).

W finale Dominika zmierzyła się z Karoliną Gołda (AT Masters Radom), która w półfinale wyeliminowała reprezentantkę Polski i turniejową jedynkę Orianę Gniewkowską. Finał rozgrywany 4-go dnia imprezy rozpoczął się podobnie jak całe zawody dla Dominiki. Mianowicie Karolina wygrała pierwszego gema, ale to Dominika zapisała 6 gemów z rzędu na swoje konto, wygrywając pewnie pierwszego seta. Druga partia znowu zaczęła się od przewagi Karoliny, która prowadziła już nawet 4:0. W tym momencie Dominika kolejny raz przejęła inicjatywę, wygrała 3 gemy i miała przewagę na 4:4. Niestety jej nie wykorzystała i ostatecznie koleżanka wyszła na prowadzenie 5:3, a w kolejnym gemie znowu rozgrywanym na przewagi Karolina zamknęła drugą partię spotkania (6:3). Był to jedyny przegrany set Dominiki w całym turnieju. W trzecim secie (super tie break - do 10 punktów) Dominika od początku objęła wysokie prowadzenie i kontrolowała spotkanie, prowadząc nawet 9:1. Ostatecznie lubuszanka zakończyła seta wysokim zwycięstwem 10:3 triumfując w meczu i w całych zawodach. W deblu rozgrywki zawężono do 8 najwyżej sklasyfikowanych par (ranking indywidualny 2 zawodniczek). W zawodach Dominice partnerowała Maja Pawelska (KS Mostostal Zabrze). W ćwierćfinale zawodów Dominika i Maja pewnie (6:3, 6:3) pokonały parę Karolina Gołda (AT Masters Radom) - Nadia Kulbiej (SAT Szczecin) rozstawioną w imprezie z nr 2. Niestety nasze zawodniczki bardzo pechowo przegrały wydawałoby się już wygrany półfinał zawodów z parą Dominika Sawicka (NST, wcześniej Legia Warszawa) - Barbara Straszewska (SAT Szczecin). Przy stanie 6:2, 5:3 nasze zawodniczki miały pierwszą piłkę meczową na 6:3. Niestety od tego momentu losy meczu się odmieniły, rywalki wygrały tzw. złotą piłkę (gra bez przewag - decydująca piłka) - wynik 5:4. W następnym gemie sytuacja się powtórzyła. Nasze zawodniczki nie wykorzystały drugiej piłki meczowej i rywalki wyrównały stan drugiego seta. Jakby tego było mało przy stanie 5:6 w kontrowersyjnych okolicznościach szczęście kolejny raz uśmiechnęło się do naszych rywalek, po wygranej 3 złotej piłce wygrały 2 seta 7:5 i wyrównały stan pojedynku (1:1 w setach). W trzeciej partii rozgrywanej w konwencji super tie breaka (do 10 punktów) Dominika i Maja prowadziły już 7:5… Niestety presji nie wytrzymała najmłodsza zawodniczka tego spotkania, niezwykle utalentowana partnerka Dominiki i mecz zakończył się na korzyść naszych rywalek (6:2, 5:7, 7:10). 

Turniej w Akademii Angelique Kerber (byłej nr 1 na świecie) był ostatnią imprezą w sezonie halowym. Dominika pokazała wysoką formę i ogromny potencjał sportowy. Widoczne było też już małe zmęczenie turniejowe. Za wyjątkiem jednego meczu singlowego, za każdym razem rywalki naszej reprezentantki wychodziły na prowadzenie 1:0, 2:0, bądź nawet 3:0, po czym zawodniczka GKT Smecz Górzyca dodatkowo zmotywowana wygrywała 6 gemów z rzędu, zapisując seta na swoją korzyść! Sytuacja ta nie może dziwić, gdyż był to czwarty z rzędu tydzień turniejowy utalentowanej tenisistki. Tydzień wcześniej, o czym nie informowaliśmy, Dominika zajęła 3 miejsce w singlu i 3 miejsce w deblu na kortach AZS Poznań (mączka, na której Dominika nie trenuje i gra sporadycznie).

Zawodniczka GKT Smecz Górzyca po wyleczeniu kontuzji zanotowała fenomenalną passę. Na ostatnich 4 turniejach PZT za każdym razem stawała na podium za równo w grze pojedynczej jak i podwójnej. Bilans przedstawia się następująco:

- singiel I miejsce 2 razy (Puszczykowo i Zielona Góra),

              II miejsce 1 raz (Smolec k. Wrocławia),

              III miejsce 1 raz (Poznań);

- debel I miejsce 2 razy (Smolec k. Wrocławia i Zielona Góra),

              III miejsce 2 razy (Puszczykowo i Poznań).

Przed Dominiką okres przygotowawczy do sezonu letniego. Plan startowy nie został jeszcze ustalony i uzależniony jest od warunków w jakich będzie mogła trenować reprezentantka Polski U12, a także od możliwości startów naszej tenisowej nadziei w turniejach Tenis Europe.

Zarząd Stowarzyszenia GKT Smecz Górzyca zwraca się z prośbą o współpracę i wsparcie Klubu w rozwoju młodziutkich, utalentowanych sportowców ze Słubic, Kostrzyna, Rzepina, Górzycy, Ośna i Słońska.

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Wiecej informacji o plikach cookies i polityce prywatnosci.

  Akceptuje plik cookies na tej stronie.