• top_small5.png
  • top_small9.png
  • top_small6.png
  • top_small1.png
  • top_small4.png
  • top_small7.png
  • top_small3.png
  • top_small2.png
  • top_small8.png
Smaller Default Larger
Dnia 27 maja w Szkole Podstawowej w Górzycy odbył się festyn rodzinny. Hasłem przewodnim była setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, która przypada na 2018 rok, a festyn miał na celu zachęcić do wspólnego, aktywnego spędzania czasu dzieci, rodziców i dziadków.   Festyn w naszej szkole jest już tradycją organizowaną przez rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Pod czujnym okiem wychowawców uczniowie przygotowali program artystyczny, który umilał czas podczas festynu.   Jako pierwsi na scenie wystąpili nasi najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego, którzy zaprezentowali się w przygotowanych piosenkach. Następnie wystąpili uczniowie klasy pierwszej oraz klas trzecich pod opieką swoich pań,  śpiewając i recytując wiersze. Na koniec występów najmłodszych mogliśmy podziwiać przygotowane układy taneczne przez klasę drugą, która równym krokiem rozbawiała całą publiczność. Po występach najmłodszych przyszedł czas na uczniów starszych klas,   z programem słowno – muzycznym. Uczennice klasy 4 a prezentowały swoje talenty   śpiewając, natomiast uczniowie klasy 4 b pokazali swój wielki talent aktorski w inscenizacji utworów J. Brzechwy tj. „Leń” i „Żuraw i czapla”.  Uczniowie klasy piątej  rozbawiali publiczność pokazem mody i reklamy  z dużą dawką humoru.   Klasa szósta przygotowała degustację zdrowych owoców dla zgromadzonych uczniów, rodziców i gości, gdyż jesteśmy placówką ubiegającą się o certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie”.  Występy uczniów nagrodzone zostały gromkimi brawami, na które swoją ciężką pracą w pełni zasłużyli. Zabawę umilały również występy seniorów: zespołu muzycznego „Młodzi duchem”.  Tego dnia nie zabrakło atrakcji dla dzieci, które mogły pobawić się na dmuchanym wozie strażackim z ogromną zjeżdżalnią, uczestniczyć  w konkurencjach sportowych, nauczyć się robienia baniek mydlanych czy też pomalować twarze. Największą jednak atrakcją były pokazy strażackie.  Tradycją naszego festynu są specjały, które przygotowywane są przez rodziców a mieszkańcy mogą ich kosztować. W czasie imprezy można również spróbować swojego szczęścia, biorąc udział w loterii fantowej, na której finał, czyli losowanie nagrody głównej, wszyscy czekają z niecierpliwością. Uczestnicy festynu mogą również zaczerpnąć wiedzy na temat profilaktyki raka piersi, cukrzycy czy zmierzyć ciśnienie a to wszystko na stoisku Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Impreza nie doszłaby do skutku gdyby nie zaangażowanie rodziców, nauczycieli oraz pomoc licznych sponsorów. Pieniądze pozyskane z festynu zostaną przeznaczone na zakup sprzętu multimedialnego do sal lekcyjnych.
Wszystkim uczestnikom i darczyńcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny festyn w naszej szkole.
 
URSZULA BUDYNKIEWICZ
 
 

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Wiecej informacji o plikach cookies i polityce prywatnosci.

  Akceptuje plik cookies na tej stronie.